KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13669516
nr 1366 9516
Aron Sandberg
(1873-1959), Sverige
Akvarell, Trädgård. Signerad, daterad 1940. Motivet: 33x26 ca
Aron Sandberg, född 1873 i Gränna, död 1959 i Stockholm, svensk skulptör.
Utrop:
500 kr
måndag 14 december 2020
kl 19:18:30
Aron Sandberg
Läs mer om Aron Sandberg